2 december 2019 - 17:50 - Marokko
Een Marokkaanse vrouw die door iedereen Lhadja werd genoemd, is vorige week zondag door de Marokkaanse politie gearresteerd voor oplichting.
De vrouw verkocht droomcontracten voor het Midden-Oosten aan haar slachtoffers en vroeg daar gemiddeld 15.000 dirham voor.
Ze vroeg systematisch een voorschot van 3000 dirham, bedrag die ze zonder moeite kreeg. Ook moesten de slachtoffers haar hun paspoort en een kopie van hun identiteitskaart en hun strafblad bezorgen.
Lhadja beloofde een werkcontract in een land van de Golfstaten en zou zelfs voor een visum zorgen. Toen de hadja niets meer van zich liet horen besloten meerdere slachtoffers aangifte te doen bij de politie.
Na een kort onderzoek werd de oplichtster in Azemmour gelokaliseerd en gearresteerd. Ze werd aangeklaagd voor vervalsing en oplichting.
Lees meer
Een vrouw van rond de veertig is door de rechtbank van eerste aanleg in Meknes tot acht maanden gevangenisstraf en een boete van 2000 dirham veroordeeld voor oplichting.
Een vrouw die tientallen mensen zou hebben opgelicht door hen tegen grote sommen geld een visum te hebben beloofd, is door de politie in Kenitra gearresteerd.
Een vrouw die zich voordeed als de verantwoordelijke van een groot vastgoedbedrijf, heeft 160 mensen in Berrechid voor ruim 30 miljoen dirham opgelicht.
Teams van de nationale veiligheidsdienst DGSN hebben in Tanger een vrouw en haar medeplichtige opgepakt voor oplichting.
Een voormalige Marokkaanse militair is dinsdag door de rechtbank van Khemisset tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor oplichting.
Amal Kadiri, een Marokkaanse vrouw die jarenlang in Canada woonde, behoort tot de 200 slachtoffers die door de Marokkaanse vastgoedgroep Bab Darna werden opgelicht.
De Koninklijke gendarmerie in Tiznit heeft een een multirecidivist gearresteerd voor oplichting en chantage.
Een valse advocaat is door de rechtbank van eerste aanleg in Inezgane tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 15.000 dirham veroordeeld.
Een notaris is door het hof van beroep in Casablanca tot drie jaar gevangenisstraf en een schadevergoeding van 1,5 miljoen dirham veroordeeld voor vertrouwensmisbruik en...
Drie Marokkanen stonden vorige week in Meknes terecht voor het oprichting van een criminele organisatie, fraude en oplichting via internet.