5 januari 2022 - 15:40 - Wereld
Twee Marokkaanse gezinnen zijn er op 31 december in geslaagd de Islas Chafarinas te bereiken. Ze werden ondanks een asielaanvraag onmiddellijk naar Marokko teruggestuurd.
Hun uitzetting, zonder respect voor de geldende procedures, wordt aan de kaak gesteld door de Marokkaanse mensenrechtenvereniging AMDH in Nador.
Lees ook: Nederlanders in top 3 Europese burgers met negatief oordeel over moslims
De twee gezinnen van in totaal negen leden, waaronder vier kinderen, werden volgens de Spaanse NGO Caminando Fronteras, enkele uren na hun aankomst op de Spaanse eilanden, naar Marokko teruggestuurd.
Lees ook: Marokkaanse danser Issam Zemmouri krijgt asiel in Nederland
Opmerkelijk is dat ze door de plaatselijke autoriteiten werden beschouwd als Algerijnse asielzoekers. Waarom ze naar Marokko zijn uitgezet is daarom onduidelijk. Volgens de AMDH werden de gezinsleden door de Marokkaanse politie ondervraagd en vervolgens vrijgelaten.
Luchthavens Marokko te klein: megaprojecten van start
Nieuw project in Rabat stuit op felle kritiek
Marokkaanse kaftan, tijdloos icoon in de modewereld
Restaurants agadir onder vuur, sector reageert
Marokko en Spanje vechten om toptalent van Real Madrid
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Marokkaan doodgeschoten door politie in VS
Restaurant Jamel Debbouze onder vuur door Israëlische wijn
Politie betrapt Marokkanen met 1500 kilo hasj in nep sinaasappelen
Geen bewijs tegen Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar na brand
Franse boer redt bedrijf met druif uit Marokko
Visumbeleid Marokko en Europa onder de loep
Nieuwe wetgeving treft duizenden Marokkanen in België
Koeweit neemt nationaliteit Marokkanen af