22 februari 2021 - 18:50 - Wereld
Volgens het rapport "The State of Hate: Right-Wing Extremism in Europe" van HopeNotHate, heeft een derde van de Europeanen een negatieve mening over moslims. Vooral in Hongarije, Nederland en het Verenigd Koninkrijk hebben burgers zeer negatieve opvattingen over moslims.
Het rapport is het resultaat van een samenwerking tussen drie Europese antifascistische organisaties: Hope not Hate, de EXPO Foundation en de Amadeu Antonio Foundation. Het onderzoek bevestigt eens te meer de overheersende negatieve opinie tegenover moslims in Europa in 2020. Een meerderheid van de Hongaarse respondenten, 54%, spreekt islamofobe meningen uit. Zij worden gevolgd door de Britten en de Nederlanders met respectievelijk 15% en 11%.
In de meeste landen heeft ongeveer een vijfde van de respondenten een "zeer negatieve" mening over moslims, aldus hetzelfde rapport. Nog eens 23% van de Nederlandse respondenten verklaarden "vrij negatief" te staan tegenover moslims.
Volgens dezelfde bron maken politici van centrum- en extreem-rechtse partijen steeds meer misbruik van de negatieve opvattingen die veel Europeanen over moslims hebben. Europa lijkt daarom ook niet bereid om een krachtig standpunt in te nemen tegen extremisme in het licht van toenemende haat en verdeeldheid.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen
Marokkaanse chauffeur gepakt met hasj in fruitsapdozen in Spanje
Rechterhand ’Turbo’ gearresteerd voor moord op man Rym Fikri
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Witte ooievaar na zes eeuwen terug in Engeland dankzij Marokko