Zoeken

Marokkaanse gendarmerie produceert 17 miljoen mondmaskers

18 mei 2020 - 17:00 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

De mondmasker productie eenheid (UFM) van de Marokkaanse koninklijke gendarmerie draait op volle capaciteit en heeft sinds februari al 17 miljoen mondmaskers geproduceerd.

Volgens persagentschap MAP heeft de fabriek, die in 2009 in de regio van Benslimane werd geopend, tussen februari en maart dit jaar 14 miljoen FFP2 mondmaskers en 3 miljoen chirurgische mondmaskers geproduceerd.

De mondmaskers hebben een CE-markering en voldoen dus aan de Europese regelgeving. De UFM werd ingezet om een voorraad op te stellen voor de lokale markt. Marokko wil op die manier onafhankelijk blijven van het buitenland in geval van een epidemie vergelijkbaar met die van vogelgriep, H1N1-griep of Ebola.

Voor de directeur van de UFM, luitenant-kolonel Charif El Ayadi, is de productie bedoeld om de vraag naar mondmaskers in de openbare sector te beantwoorden en worden de mondmaskers beschikbaar gesteld voor het medisch personeel in de strijd tegen de coronavirus pandemie.

Ruim 80 technici, electromechaniekers en administratief personeel werken alle dagen van de week om een continu productie te garanderen.

Lees meer

Reden aanwezigheid toestel Air Algerie in Marokko bekend

In Marokko werden veel vragen gesteld over de aanwezigheid van een vrachtvliegtuig van Air Algerie op de Mohammed V in Casablanca afgelopen donderdag.

Heeft Algerije aan Marokko mondmaskers gevraagd?

Een Boeing 737 vrachtvliegtuig uit Algerije zou donderdagnamiddag op de Mohammed V luchthaven in Casablanca zijn geland om een lading in Marokko geproduceerde mondmaskers op te...

Marokko: mooi initiatief van jongeren voor zorgpersoneel Azilal

Jonge Marokkanen hebben 280 mondkapjes gedoneerd voor het medisch personeel van het ziekenhuis van Azilal als bijdrage in de strijd tegen de coronavirus epidemie.

Algerije heeft wel degelijke mondmaskers uit Marokko ingevoerd

Meerdere Europese en Afrikaanse landen, waaronder Algerije, Mauritanië, Frankrijk en Duitsland, hebben mondmaskers uit Marokko ingevoerd voor de strijd tegen het coronavirus.

Gratis mondkapjes voor inwoners Tanger-Tetouan-Al Hoceima

Vier miljoen mondmaskers zullen gratis worden geproduceerd en verdeeld onder de inwoners van Tanger-Tetouan-Al Hoceima.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team