Algerije heeft wel degelijke mondmaskers uit Marokko ingevoerd
Meerdere Europese en Afrikaanse landen, waaronder Algerije, Mauritanië, Frankrijk en Duitsland, hebben mondmaskers uit Marokko ingevoerd voor de strijd tegen het coronavirus.
11 mei 2020 - 17:20 - Marokko
In Marokko werden veel vragen gesteld over de aanwezigheid van een vrachtvliegtuig van Air Algerie op de Mohammed V in Casablanca afgelopen donderdag.
Marokkaanse media berichtten toen dat het toestel door de Algerijnse autoriteiten was gestuurd om een lading mondmaskers op te halen. Rabat ontkende dat vrijwel onmiddellijk.
Een bron van Air Algerie heeft intussen laten weten dat het vliegtuig in Marokko was om een lading Marokkaanse textiel op te halen die door een Algerijns bedrijf waren besteld.
De Marokkaanse autoriteiten berichtten tevens dat er "geen toestemming werd gegeven voor de export van een lading mondmaskers naar Algerije" en dat "de export van mondmaskers sinds begin maart verboden is en enkel kan met een speciale vergunning".
Lees meer
Meerdere Europese en Afrikaanse landen, waaronder Algerije, Mauritanië, Frankrijk en Duitsland, hebben mondmaskers uit Marokko ingevoerd voor de strijd tegen het coronavirus.
De Marokkaanse douane heeft een lading van twee miljoen mondkapjes in beslag genomen die bestemd waren voor de export. De mondkapjes zullen op de Marokkaanse markt worden verkocht.
Begin deze week werden in Rabat en Casablanca 4000 voedselmanden en 40.000 mondkapjes verdeeld onder migranten uit sub-Sahara Afrika die illegaal in Marokko verblijven.
Marokko heeft de berichten in de media ontkend over de levering van een lading medische mondmaskers aan buurland Algerije.
Een Boeing 737 vrachtvliegtuig uit Algerije zou donderdagnamiddag op de Mohammed V luchthaven in Casablanca zijn geland om een lading in Marokko geproduceerde mondmaskers op te...