21 januari 2025 - 23:00 - Economie
Marokko heeft de afgelopen tien maanden veel minder watermeloenen naar Europa geëxporteerd dan normaal. Tussen januari en oktober ging het om slechts 113.500 ton, het laagste niveau sinds 2017.
De aanhoudende droogte en teeltbeperkingen in sommige regio’s zijn de oorzaak. Volgens EastFruit exporteerde Marokko in die periode voor 96 miljoen dollar aan watermeloenen. Het koninkrijk noteert daarmee een historische daling voor het tweede jaar op rij.
Lees ook: Marokkaanse watermeloenen verliezen populariteit in Europa
Marokko zal dit jaar waarschijnlijk niet in de top 10 van wereldwijde watermeloenexporteurs staan, schrijft Le Matin. Frankrijk blijft de grootste afnemer van Marokkaanse watermeloenen, met bijna de helft van de export. Daarna volgen Spanje (ongeveer een kwart), het Verenigd Koninkrijk (7%), België (6%) en Nederland (5%). In totaal exporteerde Marokko dit jaar watermeloenen naar 25 landen.
Lees ook: Marokko straft landbouwers en vernietigt watermeloenvelden
De droogte in Marokko zorgt voor waterschaarste, wat leidt tot verboden op de teelt van watermeloenen in sommige regio’s. Volgens EastFruit is de provincie Tata zelfs volledig gestopt met de productie. In Zagora zijn illegale plantages vernietigd. De autoriteiten proberen zo het watergebruik te beperken en de watercrisis het hoofd te bieden. Het doel is om gewassen die veel water nodig hebben te beperken en de natuur te beschermen in de zwaarst getroffen gebieden.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Bedrijven in Marokko massaal ten onder
Marokkaans vastgoed maakt comeback
Dirham in de lift: Marokko ziet munt stijgen
3 miljard dirham buiten beeld door illegale parkeerwachters in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter