21 januari 2025 - 15:30 - Marokko
In de provincie Zagora in Marokko zijn de autoriteiten begonnen met het vernietigen van watermeloenvelden. Dit gebeurt omdat boeren zich niet houden aan de regels die het waterverbruik voor de teelt van watermeloenen beperken.
Sinds donderdag voert de provincie een grootschalige operatie uit om ervoor te zorgen dat landbouwers zich aan de regels houden. Overtreders riskeren strenge straffen. Er is een commissie ingesteld om controles op het terrein uit te voeren. De afgelopen dagen zijn er onaangekondigde controles geweest bij verschillende boerderijen, meldt Al Akhbar. De commissie bezoekt de gebieden waar watermeloenen en gele meloenen worden geteeld. Op sommige boerderijen werden overtredingen geconstateerd en is er hardhandig ingegrepen. Machines werden ingezet om de gewassen en de irrigatiesystemen te vernietigen.
Lees ook: Boeren in Tata smeken om opheffing watermeloenverbod
Deze harde aanpak zal de komende dagen worden voortgezet in andere gebieden waar watermeloenen worden geteeld, aldus de krant. Volgens een prefectuurbesluit van 31 oktober 2023 mag een boer maximaal 1 hectare gebruiken voor de teelt van watermeloenen of meloenen. Bovendien is de teelt verboden in de buurt van waterbronnen, zoals oases en rivieren.
Lees ook: Nieuwe regels voor watermeloenteelt in Marokko
Het besluit bepaalt ook dat er lokale commissies moeten worden opgericht om de watermeters van putten te controleren en het waterverbruik gedurende de teeltcyclus te monitoren. In Zagora is zo’n commissie ingesteld, bestaande uit vertegenwoordigers van gemeenten, hulptroepen, de gendarmerie en het bureau voor landbouwinvesteringen in de regio Ouarzazate. Door de aanhoudende droogte in de provincie hebben verschillende mensen hun zorgen geuit over de toename van waterintensieve gewassen, zoals watermeloenen.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko
Marokko treedt hard op tegen onbeschoft gedrag