17 juni 2025 - 07:00 - Economie
De Marokkaanse watermeloen oogst van 2025 is uitzonderlijk goed, ondanks ongunstige weersomstandigheden. De opbrengsten overtreffen die van vorig jaar, wat een positieve impuls geeft aan de export.
Na de eerdere oogsten in Zagora en Taroudant, wordt de watermeloen momenteel volop geoogst in het noorden van Marokko, inclusief de regio Kariat Ba Mhamed, waar het kwik stijgt tot 45°C. Een exporteur vertelde aan het gespecialiseerde platform EastFruit dat de fruitontwikkeling goed verloopt, hoewel "klimaatongelukken de oogst verstoren". Toch blijven de opbrengsten hoog vergeleken met vorig jaar, en de exporteur verzekert dat deze problemen "niet ernstig genoeg zijn om de campagne in gevaar te brengen." In tegenstelling tot vorig jaar is het schadelijke MWMV-virus dit seizoen onder controle gehouden, vooral bij vroege telers in Taroudant, wat de verliezen aanzienlijk heeft beperkt.
Lees ook: Watermeloen dit jaar onbetaalbaar voor Marokkanen
De export van Marokkaanse watermeloenen laat ook een sterke groei zien. Volgens EastFruit is de export vanuit de regio Berkane al 17% hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, terwijl de campagne nog niet is afgerond. Een exporteur verwacht dan ook dat "het eindresultaat ongetwijfeld zeer bevredigend zal zijn." De oogst zal na Berkane doorgaan in Larache, waar een grote en kwalitatief hoogwaardige oogst wordt verwacht. Ongeveer 80% van de watermeloenen uit Larache is bestemd voor de export. Hoewel Marokkaanse watermeloenen op de Europese markten te maken krijgen met felle concurrentie van Italië en Griekenland, wat de gemiddelde prijs heeft doen dalen van $0,95 naar $0,80 per kilo, blijft de vraag naar Marokkaanse watermeloenen onverminderd sterk in West-Europa, de Scandinavische landen en Oost-Europa.
Royal Air Maroc zet extra vluchten in voor Marokkanen in Europa
Fransen ter dood veroordeeld in Marokko
Marokko breekt exportrecord frambozen
Marokko wordt spil in productie Boeing 737 MAX
Droogte dwingt Marokko tot drastische maatregelen
Marokkaanse watermeloenen breken records
Marokko breekt exportrecord frambozen
Marokkaanse watermeloenen breken records
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko