22 februari 2020 - 11:50 - Marokkanen in het buitenland
Een Marokkaanse vrouw in Duitsland heeft hulp gevraagd aan minister Nezha El Ouafi van Marokkanen in het buitenland. De vrouw stelt het slachtoffer te zijn van politiegeweld.
Khadija El Hamri werd in mei 2017 gearresteerd op verdenking van terrorisme. Ze werd toen door de Duitse autoriteiten vanwege haar naam gelinkt aan de Tunesische terrorist Anis El Omari.
Na haar arrestatie werd Khadija El Hamri naar eigen zeggen brutaal verhoord en zelfs mishandeld. Ze werd later door de rechter vrijgesproken maar heeft nooit excuses ontvangen. De politie weigert haar zelfs een proces-verbaal te overhandigen van haar arrestatie en verhoor.
In mei 2018 werd Khadija El Hamri opnieuw door de politie gebrutaliseerd. Veertien agenten deden toen een inval in haar huis in Keulen. Haar kinderen werden in een kamer opgesloten en zij zelf kreeg handboeien om.
De Duitse advocaten die Khadija bijstonden hebben zich intussen teruggetrokken. Ze deed vervolgens aangifte van de hele zaak bij het ministerie van Marokkanen in het buitenland, tevergeefs. Volgens de afdeling moet haar geval door de consulaire diensten en niet door het ministerie worden behandeld.
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland