Douane Bab Sebta: man verstopte 62.000 euro in riem
Douaniers bij de grensovergang van Bab Sebta hebben afgelopen weekend 62.000 euro in beslag genomen.
- Marokko
De Marokkaanse douane heeft maandag bij de grensovergang Bab Sebta een man gearresteerd die reptielen in Marokko probeerde in te voeren.
Persagentschap MAP vernam van een douanebron dat tijdens een routinecontrole vier koningspythons en vier hagedissen in een auto werden gevonden. De Marokkaanse bestuurder had de dieren in stoffen tassen en vervolgens in plastic zakken verborgen.
De invoer van dergelijke dieren wordt streng gecontroleerd volgens de wet 29.05 inzake de bescherming van wilde dieren. Marokko ondertekende bovendien een overeenkomst inzake de internationale handel in bedreigde diersoorten.
De bestuurder van de auto vertelde aan de douaniers dat de reptielen voor zijn persoonlijke collectie bestemd waren.
Lees meer
Douaniers bij de grensovergang van Bab Sebta hebben afgelopen weekend 62.000 euro in beslag genomen.
Een poging om voor 385.000 dirham aan luxe horloges Marokko binnen te smokkelen werd door de douane bij de grensovergang van Sebta verijdeld.
Nieuwe drugsvangst bij de grensovergang van Sebta. Marokkaanse douaniers hebben een auto onderschept met 13 kilo drugs.
Een Marokkaan uit Spanje is maandag door de Marokkaanse douane bij Bab Sebta gearresteerd voor drugssmokkel.
Bij de grensovergang van Bab Sebta is een auto met een Marokkaans kentekenplaat tegengehouden met 20 kilo cannabis aan boord. Dat bericht persagentschap MAP.