Zoeken

Wereld-Marokkanen: wat als je auto in Marokko wordt gestolen

22 juni 2019 - 15:10 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Soms loopt de vakantie in Marokko niet zoals verwacht en gebeurt het dat Marokkanen die in het buitenland wonen het slachtoffer worden van een autodiefstal. De Marokkaanse douane heeft daar een procedure voor.

In de gids voor Wereld-Marokkanen die enkele dagen geleden door de Marokkaanse douane werd gepubliceerd, wordt uitleg gegeven over de stappen die moeten worden ondernomen in geval van een autodiefstal wanneer het voertuig onder de regeling van tijdelijke invoer valt.

Wanneer een auto met een buitenlands kentekennummer wordt gestolen blijft de eigenaar van het voertuig verantwoordelijk voor de betaling van de invoerrechten. Hij heeft daar één jaar voor en kan op twee manieren handelen:

 door een certificaat van de verzekering te tonen waarin wordt beloofd dat de douanerechten zullen worden betaald
 door een document van de douane in te vullen waarin de eigenaar belooft om de douanerechten binnen een periode van één jaar te betalen. Het document is hier beschikbaar.

Om opnieuw een auto in Marokko te mogen invoeren moet de eigenaar eerst de situatie van het gestolen voertuig regulariseren bij de douane. Na de periode van één jaar wordt een boete opgelegd.

Lees meer

Op vakantie naar Marokko? Dit mag je meenemen (video)

Zoals elk jaar brengen honderdduizenden wereld-Marokkanen de zomervakantie door in Marokko. Velen vragen zich af wat ze mee mogen nemen zonder problemen te krijgen bij de douane.

Spanje blokkeert wereld-Marokkanen in Algeciras om douanerechten op nieuwe auto’s

Een aantal Marokkanen uit Europa hebben om de terugweg een slechte verassing gehad bij hun aankomst in de haven van Algeciras. De Spaanse autoriteiten eisen de betaling van...

Wereld-Marokkanen: dit riskeer je als je auto langer dan 6 maanden in Marokko blijft

De Marokkaanse douane staat de invoer van een voertuig toe voor een periode van maximaal zes maanden. Tijdens deze periode mag de eigenaar zich in het land vrij verplaatsen.

Marokkaanse douane versoepelt regels voor wereld-Marokkanen

De Marokkaanse douane heeft besloten om de duur van de tijdelijke invoer van voertuigen vanwege de sluiting van de grenzen tot eind dit jaar te verlengen.

Marokkaanse douane versoepelt tijdelijk invoer auto’s

De Marokkaanse douane heeft eerder deze week uitzonderlijke maatregelen aangekondigd met betrekking tot de tijdelijke invoer van auto’s met een buitenlands kentekennummer.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team