22 juni 2019 - 15:10 - Marokkanen in het buitenland
Soms loopt de vakantie in Marokko niet zoals verwacht en gebeurt het dat Marokkanen die in het buitenland wonen het slachtoffer worden van een autodiefstal. De Marokkaanse douane heeft daar een procedure voor.
In de gids voor Wereld-Marokkanen die enkele dagen geleden door de Marokkaanse douane werd gepubliceerd, wordt uitleg gegeven over de stappen die moeten worden ondernomen in geval van een autodiefstal wanneer het voertuig onder de regeling van tijdelijke invoer valt.
Wanneer een auto met een buitenlands kentekennummer wordt gestolen blijft de eigenaar van het voertuig verantwoordelijk voor de betaling van de invoerrechten. Hij heeft daar één jaar voor en kan op twee manieren handelen:
– door een certificaat van de verzekering te tonen waarin wordt beloofd dat de douanerechten zullen worden betaald
– door een document van de douane in te vullen waarin de eigenaar belooft om de douanerechten binnen een periode van één jaar te betalen. Het document is hier beschikbaar.
Om opnieuw een auto in Marokko te mogen invoeren moet de eigenaar eerst de situatie van het gestolen voertuig regulariseren bij de douane. Na de periode van één jaar wordt een boete opgelegd.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland