21 maart 2025 - 13:00 - Economie
De Marokkaanse dirham is in het vierde kwartaal van 2024 met 1,39% gestegen ten opzichte van de euro en met 1,49% gedaald ten opzichte van de Amerikaanse dollar, aldus Bank Al-Maghrib.
Ook ten opzichte van de valuta’s van de belangrijkste opkomende landen is de Marokkaanse munt met 3,81% gestegen ten opzichte van de Braziliaanse real, met 1,53% ten opzichte van de Turkse lira en met 1,12% gedaald ten opzichte van de Chinese yuan, aldus Bank Al-Maghrib in haar recente rapport over het monetair beleid, gepubliceerd na de eerste driemaandelijkse vergadering van haar Raad voor het jaar 2025.
Lees ook: Bank Al-Maghrib: Marokkaanse dirham in opmars
Als gevolg hiervan, en rekening houdend met het inflatieverschil ten opzichte van de belangrijkste handelspartners en concurrenten van Marokko, is de effectieve wisselkoers met 0,9% gestegen in nominale termen en met 0,6% in reële termen.
Wat het transactievolume betreft, is het gemiddelde maandelijkse bedrag van de deviezenhandel tegen dirhams op de interbancaire markt in het vierde kwartaal met 37,7% op jaarbasis gedaald tot 42,3 miljard dirham.
Lees ook: Marokko gaat dirham van euro en dollar loskoppelen
De contante transacties van banken met hun klanten vertoonden een stijging van 8,7% tot 38,3 miljard dirham voor de verkopen en van 9,4% tot 38,6 miljard dirham voor de aankopen.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!