28 januari 2014 - 21:37 - Marokko
Een 17-jarig Marokkaans meisje heeft enkele dagen geleden in Tamesna zelfmoord gepleegd, om aan een gedwongen huwelijk met een 50-jarige man te ontsnappen.
De familie van het meisje had tegen haar wil ingestemd met een huwelijk met de 50-jarige weduwe. De tiener slikte daarop rattengif meldt Al Massae.
Volgens dezelfde bron zou het meisje voorheen een relatie hebben gehad met de zoon van haar ’verloofde’. Andere bronnen melden dat de tiener wilde studeren, terwijl haar familie haar wenste uit te huwelijken.
Jaarlijks trouwen ruim 40.000 minderjarige meisjes in Marokko. In één op vier gevallen gaat het om meisjes onder 15. De Marokkaanse wet verbiedt het huwelijk onder 18 jaar, behalve wanneer de rechter daar toestemming voor geeft.
Toch blijven kindhuwelijken een wijdverbreid fenomeen in Marokko. Dit is onder meer het gevolg van een bepaling van het familiewetboek, dat aan mannen 5 jaar de tijd geeft om hun huwelijk te verklaren.
Vakantie in Marokko onbetaalbaar voor Marokkaanse diaspora
Uren wachten, geen water, geen schaduw... hel aan grens Melilla
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Diaspora-boycot ontkracht: Al Hoceima bomvol
Zwerfdier in Marokko verzorgen? Tot 150.000 dirham boete!
Make-over N16 kustweg in Noord-Marokko bijna klaar (video)
Groen licht voor miljardenproject luchthaven Tanger