7 maart 2024 - 15:00 - Marokko
 
Het Marokkaanse leger is mogelijk geïnteresseerd in de aanschaf van het Braziliaanse transportvliegtuig KC-390 Millennium van Embraer. De luchtmacht heeft al testvluchten met het toestel uitgevoerd.
Volgens de Spaanse krant La Razón zoekt Marokko naar een middelgroot transport- en tankvliegtuig om zijn vloot van militaire transportvliegtuigen te versterken. De Koninklijke Luchtmacht heeft momenteel zo’n twintig toestellen van dit type, waaronder de Amerikaanse Lockheed C-130 Hercules.
Lees ook: Marokkaans leger verwacht levering geavanceerde helikopters
De Embraer KC-390 biedt plaats aan twee piloten, een vrachtmeester, 80 soldaten, 74 brancards met 8 verzorgers, of 26 ton vracht, inclusief gepantserde wielvoertuigen. Het toestel is vergelijkbaar qua grootte met de Amerikaanse C-130 Hercules en heeft een maximale snelheid van 992 km/u. De actieradius bedraagt 2820 km met een lading van 23.000 kg, 3220 km met 19.000 kg en 5820 km met 14.000 kg.
Lees ook: Marokko wil maritieme patrouillevliegtuigen kopen
De KC-390 Millennium is met een prijskaartje van rond de 50 miljoen dollar een stuk goedkoper dan de concurrentie, die meer dan 130 miljoen dollar vraagt voor vergelijkbare toestellen.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
