8 juli 2021 - 19:40 - Economie
Minister Nadia Fettah Alaoui van Ambachten heeft op dinsdag verslag uitgebracht over de maatregelen die haar departement heeft genomen om het hoofd te bieden aan de moeilijkheden in de sector, waarin 42 ambachten met uitsterven worden bedreigd. Dit gebeurde tijdens een zitting met mondelinge vragen in de Kamer van Volksvertegenwoordigers.
Als gevolg van de coronacrisis worden verschillende Marokkaanse ambachten, waaronder de traditionele ambachten, met uitsterven bedreigd. De daling van hun inkomen, het opgebruiken van hun spaargeld en de opeenstapeling van rekeningen is het lot van 2,5 miljoen ambachtslieden, wat neerkomt op 22% van de beroepsbevolking, meldt Al Ahdath Al Maghribia. Op initiatief van verschillende parlementaire fracties is aan deze situatie aandacht besteed tijdens de zitting voor mondelinge vragen op 5 juli in de Kamer van Volksvertegenwoordigers, in aanwezigheid van de minister. Le360 meldt dat de minister in antwoord op vragen van parlementsleden heeft erkend dat zo’n veertig ambachten waarschijnlijk van de sector-kaart in het koninkrijk zullen worden geschrapt.
Lees ook: Sterke wereldwijde vraag naar Marokkaans handwerk
Nadia Fettah Alaoui verklaarde deze situatie door een bepaalde realiteit die de uitvoering van de regeringsplannen in de weg staat. De sector is niet gestructureerd en heeft te maken met concurrentie van ingevoerde producten, om nog maar te zwijgen van de moeilijke toegang tot financiering. Haar departement heeft onder meer besloten de lijst van criteria uit te breiden om de kwaliteit van de producten te verbeteren en wil ook nog andere maatregelen nemen om de 42 ambachten die onder druk staan, in stand te kunnen houden.
Daarom worden er nu 32 ambachten onderwezen in beroepsopleidingscursussen, die worden georganiseerd door het Bureau voor Beroepsopleiding en Bevordering van het Werk (OFPPT).
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!