30 augustus 2017 - 18:15 - Wereld
De Italiaanse autoriteiten hebben de uitzetting van een Marokkaan aangekondigd. De man wordt van apologie van het terrorisme beschuldigd.
Volgens het Italiaans persagentschap Ansa plande de 37-jarige Marokkaan een terroristische aanslag op het Vaticaan en stelde dat hij wist hoe het drinkwater in Rome te vergiftigen.
Het Italiaanse ministerie van Binnenlandse zaken bericht dat de man werd uitgezet omdat hij gewelddadige aanslagen in het land zou hebben kunnen plegen.
Toen hij in de gevangenis zat voor verschillende criminele feiten zou de verdachte verheugd hebben gereageerd op de aanslag in het Tunesische Bardo waarbij 24 mensen omkwamen. De dertiger zou toen hebben verklaard dat het een “antwoord was op de militaire interventie van de internationale coalitie in islamitische landen”.
Op 19 augustus hadden de Italiaanse autoriteiten al twee Marokkanen uitgezet. Een van hen zou in de gevangenis zijn geradicaliseerd en de aanslag met een vrachtwagen in Stockholm hebben gevierd.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens