20 augustus 2017 - 18:10 - Wereld
Twee Marokkanen die in Italië van terrorisme worden verdacht zijn zaterdag het land uitgezet. Dat bericht het Italiaanse ministerie van Binnenlandse zaken.
De twee mannen worden als gevaarlijke beschouwd en kregen geen toestemming om in beroep te gaan tegen hun uitzetting. Volgens het ministerie was één van hen, een 38-jarige man, in de gevangenis geradicaliseerd en werd sindsdien als “extreem gevaarlijk” beschouwd. Dat meldt AFP. Hij had in april de terroristische aanval met een vrachtwagen in Stockholm waarbij vijf mensen waren omgekomen, met andere gevangenen gevierd.
Waarvan de tweede Marokkaan wordt beschuldigd en wat tot zijn uitzetting leidde wordt niet vermeld.
Een Syrische man werd eveneens het land uitgezet. Hij gebruikte een valse Tunesische identiteit en was in 2015 aangehouden voor geweld tegen het personeel en andere bewoners van een asielzoekerscentrum. Hij had eveneens verheugd gereageerd op de aanslag van mei dit jaar in Londen waarbij 22 mensen waren omgekomen.
Italië heeft in de afgelopen twee jaar 202 mensen uitgezet waaronder een groot aantal Marokkanen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren