25 juni 2023 - 20:30 - Marokkanen in het buitenland
Het Duitse federale openbaar ministerie heeft de vervolging bekendgemaakt van Mohamed A., van Marokkaanse afkomst, die wordt verdacht van spionage ten gunste van Marokko.
Volgens de Duitse autoriteiten zou de Marokkaanse inlichtingendiensten (DGST) Mohamed A. in maart 2020 hebben gerekruteerd. Hij moest voor de DGST informatie verzamelen en doorgeven over bepaalde leden van de Marokkaanse diaspora, met name aanhangers van de Hirak-protestbeweging, die in oktober 2016 in de Rif tot leven kwam.
Lees ook: Marokkaan in Duitsland opgepakt wegens "spionage"
De vermeende spion zou 5000 euro hebben ontvangen van de Marokkaanse inlichtingendiensten, voornamelijk om zijn reiskosten te dekken, inclusief "privéoverdrachten".
Lees ook: Spanje weigert staatsburgerschap aan "Marokkaanse spion"
Op 14 november werd Mohamed A. in Keulen gearresteerd door de Duitse politie. Hij zit sindsdien vast in afwachting van een uitspraak van de federale rechtbank in Düsseldorf.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora