Moordenaar doodgeschoten Marokkaan in Chicago opgepakt
In het Amerikaanse Chicago heeft de politie een man aangehouden voor de moord op Hamza Hammouis. De jonge Franse Marokkaan werd ’s nacht in het hoofd geschoten.
3 september 2017 - 17:00 - Wereld
Het onderzoek naar de moord op Hamza Hammouis, 24-jarige Franse Marokkaan die medio augustus in Chicago werd doodgeschoten, levert enkele verrassingen op.
Chicago Tribune vernam van politiebronnen dat de twintiger met zijn eigen wapen werd doodgeschoten. Het wapen zou door een familielid van Hamza zijn gekocht.
Een Afro-Amerikaanse man werd in deze zaak gearresteerd maar zal volgens de politie niet worden aangeklaagd voor moord. De rechter zal in de komende dagen beslissen of hij wordt vervolgd voor illegaal wapengebruik.
Volgens politiewoordvoerder Joseph Dugan “bracht het slachtoffer een geladen wapen mee” naar de moordscène. Het wapen werd hem tijdens de ruzie afgenomen. Er zijn ook geen bewijzen dat de twee mannen elkaar kenden.
De enige verdachte wordt in voorlopige hechtenis gehouden. Het wapen waarmee Hamza Hammouis werd vermoord werd tijdens zijn arrestatie in zijn rugzak gevonden. Om vrij te komen moet hij een borgtocht van 150.000 dollar betalen.
Jennifer Hess, de weduwe van Hamza, reageerde geschrokken op het besluit van de rechter om de verdachte niet voor moord te vervolgen. De jonge vrouw stelt dat zij samen met Hamza’s familie hulp gaat vragen aan de Franse en Marokkaanse ambassades.
Lees meer
In het Amerikaanse Chicago heeft de politie een man aangehouden voor de moord op Hamza Hammouis. De jonge Franse Marokkaan werd ’s nacht in het hoofd geschoten.
Een Belgische Marokkaan is zaterdag door de politie in Safi gearresteerd voor wapenbezit. Een muezzin aan wie hij het wapen had toevertrouwd werd eveneens opgepakt.
Hamza Hammouis was nog maar enkele weken getrouwd. Hij was kortgeleden in de Verenigde Staten aangekomen waar zijn vrouw woonde. Hij werd afgelopen maandag koelbloedig vermoord...
Saber, een 23-jarige Marokkaan, werd vrijdag samen met een vriend in Texas in de Verenigde Staten doodgeschoten.
Franse justitie heeft een onderzoek bevolen naar de verdachte dood van een Frans-Marokkaanse gevangene in zijn cel in Marseille.