Belgische minister: Arabisch onderwijzen in Belgische scholen een must
André Flahaut, minister van Begroting in de Franse Gemeenschapsregering, is van mening dat het Arabisch in Franstalige scholen in België moet worden onderwezen.
- België
Een Marokkaanse student die illegaal in België verblijft wordt in de komende weken naar verwachting naar Marokko teruggestuurd.
De jonge Mohamed wil dat echter voorkomen. Hij kwam twee jaar geleden in België aan maar kreeg onlangs een bevel om het grondgebied te verlaten. Mohamed stelt echter dat er in Marokko "niets is" voor hem en dat hij er, als lid van de Amazigh-gemeenschap, wordt gediscrimineerd.
"Ook al is er ginder geen oorlog, wij Imazighen zijn er het slachtoffer van sommige vromen van racisme door Arabieren. Wij spreken Arabisch, maar zij spreken geen Berbers. Nochtans zijn zij later gekomen om ons grond af te pakken. We waren er lang voor hen.", vertelde de jongen tegen RTBF.
Mohamed moest maandag al het land verlaten maar heeft een verlenging van zijn verblijfsvergunning aangevraagd en wacht nog op een antwoord.
Lees meer
André Flahaut, minister van Begroting in de Franse Gemeenschapsregering, is van mening dat het Arabisch in Franstalige scholen in België moet worden onderwezen.
Stand-upcomedian Kamal Kharmach heeft tijdens een bokswedstrijd een hersenschudding en een schouderblessure opgelopen.
Kaoutar Fal wordt in België vastgehouden op verdenking van spionage. De Belgische autoriteiten verdenken haar ervan voor de Marokkaanse inlichtingendienst te werken en hebben...
Kaoutar Fal is terug in Marokko. De vrouw werd door de Belgische autoriteiten van spionage voor de Marokkaanse geheime dienst verdacht.
Jawad moest op dinsdag 8 mei in Italië worden gecremeerd. Zijn familie in Marokko kon dat op het nippertje voorkomen dankzij de hulp van de plaatselijke Marokkaanse gemeenschap.