Spanje wil Marokkaanse imam uitzetten
De Spaanse politie heeft voor de uitzetting gepleit van Mohamed Attaouil, één van de meest invloedrijke imams in Catalonië.
- Wereld
Meerdere mensenrechtenorganisaties waaronder KifKif, hebben gisteren gedemonstreerd tegen de uitzetting van een Marokkaanse homoseksueel.
Volgens de LGBT-vereniging moest de man, die in een gesloten centrum in Barcelona zat, donderdagochtend naar Marokko worden teruggestuurd. Of dat ook gebeurde is niet bekend.
De beweging oordeelt dat hij in gevaar zal verkeren als hij naar Marokko wordt teruggestuurd. "Hij ontvluchtte de vervolging vanwege zijn seksuele geaardheid en kwam in 2016 in Spanje aan via Melilla om politiek asiel aan te vragen na bedreigingen en represailles vanwege zijn homoseksualiteit.", schrijft KifKif in een verklaring.
KifKif dringt er bij de Spaanse autoriteiten op aan om zich te houden aan de internationale wetgeving inzake politiek asiel en herinnert eraan dat de staat de plicht heeft om migranten, vluchtelingen en asielzoekers die in hun land in gevaar verkeren, te beschermen.
Lees meer
De Spaanse politie heeft voor de uitzetting gepleit van Mohamed Attaouil, één van de meest invloedrijke imams in Catalonië.
In Spanje is ophef ontstaan na de uitzetting van een 17-jarige Marokkaan uit het Rif gebied.
Een veertigtal migranten afkomstig uit Marokko hebben politiek asiel aangevraagd in Spanje. Allen stellen activisten van de Hirak beweging te zijn.
Op 22 december is in Madrid een 19-jarige Marokkaan neergestoken. Hij hield vijf hechtingen aan zijn arm over aan de mes aanval. Een jaar eerder was hij Marokko nog ontvlucht om...
In Spanje verblijven momenteel 210.000 Marokkanen illegaal. De Spaanse regering heeft besloten om hen zo snel mogelijk het land uit te zetten.