7 augustus 2022 - 15:00 - Marokkanen in het buitenland
Om de terugkeer van wereld-Marokkanen die hun vakantie in Marokko doorbrengen, vlot te laten verlopen, werden in het koninkrijk verschillende maatregelen genomen.
De retourfase van Operatie Marhaba 2022 is begin augustus van start gegaan. Het aantal terugkeren is volgens de havenautoriteiten echter lager dan verwacht, met slechts enkele piekdagen.
Om deze periode zo vlot mogelijk te laten verlopen geeft de haven Tanger Med een overzicht van de beste data voor de oversteek, dit om vakantiegangers de mogelijkheid te geven de drukste dagen te vermijden in augustus en september. Het doel is de oversteek te vergemakkelijken en de verkeersdrukte te beperken.
Volgens ramingen van de havenautoriteiten worden de pieken van de retourfase tussen 25 en 31 augustus verwacht. Ook tussen 11 en 24 augustus, 1 en 4 september en 8 en 11 september verwachten de autoriteiten van Tanger Med een groot aantal passagiers.
Dezelfde bronnen melden dat 60% van de terugkeren via de haven van Algeciras gebeuren, gevolgd door Almeria met 17% en Tarifa met 12%. In de Spaanse haven werden eveneens maatregelen getroffen om de doorreis van de Marokkaanse diaspora eind augustus vlot te laten verlopen. Er werden 16.000 mensen ingezet om de veiligheid te garanderen tijdens de retourfase, die tot 15 september loopt.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko