3 maart 2022 - 11:00 - Wereld
Het strafproces Marengo in de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam werd dinsdag hervat. De hoofdverdachte van dit proces is drugsbaron Ridouan Taghi. Het leger ondersteunt voor het eerst de politie in het beveiligen van het proces.
Amsterdam vroeg een tijdje geleden om de hulp van het leger, vanwege tekorten bij de politie. Zwaarbewapende politiemensen en militairen, stonden dinsdag daarom zij aan zij rond de extra beveiligde rechtbank, schrijft NOS.
Lees ook: Nederlandse justitie denkt dat Taghi nog steeds wil ontsnappen
Om gecoördineerd te kunnen handelen, oefenden militairen en politie tijdens de afgelopen periode gezamenlijk met uiteenlopende scenario’s. De opgeleide en getrainde militairen werken met agenten in duo’s. Defensie staat daarbij onder leiding van de politieorganisatie.
Lees ook: Ridouan Taghi maakte drie ontsnappingsplannen
Saïd Razzouki, de veronderstelde rechterhand van hoofdverdachte Ridouan Taghi, verscheen dinsdag voor het eerst in de rechtbank, hij werd in december vorig jaar uitgeleverd door Colombia.
Beelden chaotisch huwelijksfeest rijk gezin in Nador, controverse groeit
French Montana en prinses van Dubai samen op vakantie in Marokko
Marokkanen uit buitenland betrokken bij zware rel in restaurant
Deense moordverdachte in Tanger opgepakt
Marokkaanse marine traint in de VS
Sion Assidon in coma gevonden, Marokkaanse justitie geeft details
Restaurant Jamel Debbouze onder vuur door Israëlische wijn
Politie betrapt Marokkanen met 1500 kilo hasj in nep sinaasappelen
Geen bewijs tegen Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar na brand
Franse boer redt bedrijf met druif uit Marokko
Visumbeleid Marokko en Europa onder de loep
Nieuwe wetgeving treft duizenden Marokkanen in België
Koeweit neemt nationaliteit Marokkanen af
Algerije probeert VS te beïnvloeden met gasdeal