31 oktober 2012 - 13:46 - Wereld
Een Franse betrokken bij de terreuraanslagen in Casablanca op 16 mei 2003, is maandag opgepakt op de luchthaven van München in Duitsland. De man wou net op een vlucht stappen voor de Verenigde Arabische Emiraten.
Fouad Charouali, 37-jarige Franse van Marokkaanse afkomst, kwam uit Parijs en wou zich met zijn familie in Dubai begeven toen de Duitse politie hem arresteerde. Marokko had na de aanslagen van 2003, een internationaal aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen hem.
De man wordt spoedig uitgeleverd aan Marokko, waar hij zal worden berecht voor zijn betrokkenheid bij de bomaanslagen van Casablanca.
De aanslagen van mei 2003 waren het werk van de Salafiya Jihadia. Honderden leden van de beweging waren toen veroordeeld tot zware gevangenisstraffen.
Bij de aanslagen waren 45 mensen omgekomen, waaronder twaalf zelfmoordterroristen. Ook raakten minstens honderd mensen gewond.
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen