22 november 2017 - 18:40 - Marokko
Mohammed K., de 17-jarige jongen die een leerkracht ernstig had mishandeld in Ouarzazate, werd dinsdag tot een gevangenisstraf veroordeeld.
De rechtbank van Ouarzazate legde de jongen twee maanden celstraf in een jeugdgevangenis in Marrakech op. Hij werd schuldig bevonden aan "het beledigen van een ambtenaar in functie".
Zijn vader werd tevens veroordeeld tot het betalen van een symbolische dirham aan het slachtoffer, Abdellah El H., en een andere symbolische dirham aan de Provinciale directie van het onderwijs.
De jongen was enkele weken geleden op bevel van het parket gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. De provinciale afdeling van het ministerie van Onderwijs had aangifte gedaan tegen hem na de publicatie op internet van een video waarin hij zijn docent ernstig mishandelde. Dat gebeurde in een klaslokaal op de Sidi Daoud middelbare school.
Lees meer
De beelden schokten in Marokko. De 17-jarige leerling die een leerkracht op de Sidi Daoud middelbare school in Ouarzazate heeft mishandeld, zit in de gevangenis.
De rechtbank van Eerste aanleg in Rabat heeft een leerling die begin november zijn leerkracht had aangevallen, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld.
De 17-jarige leerling die een tweetal weken geleden een leraar in een middelbare school in Ouarzazate ernstig had mishandeld blijft in de gevangenis.
Een docent in het Marokkaanse Fkih Bensaleh wordt ervan verdacht een 7-jarige leerling te hebben mishandeld.
Zondagochtend heeft de politie een minderjarige leerling gearresteerd die een leraar op de middelbare school Sidi Daoud in het Marokkaanse Ouarzazate zou hebben mishandeld.
Het is de tweede keer in een week tijd dat een lerares in een school in Marokko wordt mishandeld. De jonge dader werd door de politie gearresteerd.
Het hof van beroep in Casablanca heeft de leerling die enkele weken geleden een lerares in de wijk Hay Mohammedi met een kapotte fles had aangevallen, veroordeeld.
De leerkracht die werd gefilmd terwijl hij een leerlinge in een middelbare school in Khouribga beledigde en mishandelde, is door de politie gearresteerd.
De politie heeft maandagavond in het Marokkaanse Ouarzazate een verdachte gearresteerd voor gijzeling en geweld tegen een Amerikaanse vrouw.
Het tienermeisje uit Ouarzazate waarvan een sekstape op internet werd verspreid, is tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld.