22 oktober 2019 - 11:10 - Marokko
Drie universiteiten, waaronder een Marokkaanse universiteit, hebben met succes nannosatellieten de ruimte ingestuurd.
Volgens een verklaring van de Britse stichting KSF Space vond de lancering in Polen plaats. De nannosatellieten zijn een samenwerking van universiteiten in India, Polen, Groot-Brittannië en uiteraard Marokko.
Via de miniatuur satellieten zullen de universiteitsstudenten de klimaatverandering in Noord-Europa kunnen bestuderen.
Dokter Mohamed Kayyali van KSF Space verklaarde aan Medias24 dat het project werd ontwikkeld door studenten van de universiteit van Fez, het Centrum voor ruimteonderzoek en astronomie in Polen, de MIT University in India en het Small Satellite Training and Development Program.
De Amerikaanse Internationale federatie van groene technologieën (IFGICT) zal de door de nanosatellieten verzamelde gegevens over klimaatverandering analyseren, in samenwerking met de deelnemende universiteiten.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden