2 september 2023 , 21:00 - Saïd Amraoui - Sport
Een video zorgt opnieuw voor opschudding in Spanje na de oproep van Lamine Yamal voor het Spaans elftal. In de video is te zien hoe de jonge speler van Marokkaanse afkomst de overwinning van Marokko op Spanje viert in de achtste finale van het wereldkampioenschap in Qatar.
De video dook opnieuw op na de oproep van Lamine Yamal door de Spaanse bondscoach. In het filmpje viert het toptalent van Barça, gekleed in een Marokkaans shirt, de overwinning van Marokko na een strafschoppenserie tegen Spanje tijdens het wereldkampioenschap in Qatar.
Lees ook: Officieel: Lamine Yamal keert Marokko rug toe
De beelden worden sterk bekritiseerd door Spaanse internetgebruikers, die de beslissing van de 16-jarige aanvaller om voor La Roja te spelen niet begrijpen. Enkele maanden geleden lachte hij het Spaans elftal nog uit. "Ze gaan een jongen selecteren die, toen Marokko Spanje uit het wereldkampioenschap knikkerde, de draak stak met zijn Spaanse teamgenoten," klaagt een gebruiker.
Enkele maanden geleden haalde de vader van Lamine Yamal ook uit naar activisten van de extreemrechtse partij Vox. Dat incident werd snel onder controle gebracht door politieagenten, herinnert La Razón.
Lees ook: Walid Regragui’s reactie op zaak Lamine Yamal
De uitzonderlijke prestaties van Lamine Yamal, de jongste speler die zijn debuut maakte voor Barça in La Liga, hebben hem deze kans gegeven om op slechts 16-jarige leeftijd toe te treden tot het Spaans elftal, ten koste van Marokko, dat ook zeer geïnteresseerd was in de jonge aanvaller.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?