Spanje "blijft zoeken naar datum" voor bezoek Felipe VI aan Marokko
Het bezoek van Koning Felipe VI van Spanje aan Marokko is opnieuw uitgesteld. De Spaanse regering "blijft zoeken naar een datum" voor een bezoek van de monarch.
- Marokko
Felipe VI van Spanje wordt op 9 januari voor een officieel bezoek in Marokko verwacht.
Volgens Le360 zal de Spaanse monarch gesprekken hebben met Koning Mohammed VI over de economische samenwerking.
Tijdens het bezoek van Felipe VI zal tevens een economisch forum worden gehouden waaraan de Marokkaanse en Spaanse ondernemingsverbonden CGEM en CEOE zullen deelnemen.
Spanje is de tweede handelspartner van Marokko. Ruim 800 Spaanse bedrijven zijn in het koninkrijk gevestigd en de handel tussen de twee landen bereikt 100 miljard dirham per jaar.
Felipe VI bezocht Marokko voor het laatst in juli 2014, een maand na zijn intronisatie.
Lees meer
Het bezoek van Koning Felipe VI van Spanje aan Marokko is opnieuw uitgesteld. De Spaanse regering "blijft zoeken naar een datum" voor een bezoek van de monarch.
Het bezoek van Felipe VI en zijn vrouw Letizia aan Marokko is tot maart uitgesteld. De Koning van Spanje werd van 9 tot 11 januari in het koninkrijk verwacht.
Na meerdere uitstellen zal Koning Felipe VI van Spanje op 13 en 14 februari een officieel bezoek aan Marokko brengen. Dat bevestigt het Koningshuis.
Het voormalige regeringshoofd van Spanje, Felipe Gonzalez, wordt op donderdag 8 maart in Marokko verwacht voor de verjaardag van Abderrahmane Youssoufi.
Koning Mohammed VI wordt op 1 december in Abidjan verwacht voor een vriendschappelijk- en werkbezoek van drie dagen.