2 november 2022 - 18:00 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft, na om verschillende redenen te hebben afgezien van zijn deelname aan de top van de Arabische Liga, die op woensdag 2 november 2022 in Algiers wordt afgesloten, de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune uitgenodigd voor een bezoek aan Marokko.
Een ontmoeting tussen Koning Mohammed VI en de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune was gepland "zoals voor elk reizend staatshoofd", zei de Algerijnse minister van Buitenlandse Zaken Ramtane Lamamra in een interview met de Saoedische tv-zender Al Hadath. Hij betreurde de afwezigheid van de monarch op de top van Algiers.
Lees ook: Koning Mohammed VI toch niet naar Algerije
Nasser Bourita, Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Afrikaanse Samenwerking en Marokkanen in het buitenland, verklaarde dat de Algerijnse president in Marokko is uitgenodigd voor een "dialoog", met als doel de spanningen tussen de twee buurlanden te verminderen. Het is nog niet bekend of het Algerijnse staatshoofd deze nieuwe uitgestoken hand van Koning Mohammed VI zal aanvaarden.
Lees ook: Redenen annulering deelname Koning Mohammed VI aan Arabische Top
Algerije onderhoudt sinds augustus 2021 geen diplomatieke betrekkingen meer met Marokko. Op 22 september 2021 heeft het buurland ook zijn luchtruim gesloten voor Marokkaanse civiele en militaire vliegtuigen en voor in Marokko geregistreerde vliegtuigen. Het conflict in de Sahara en de normalisering van de betrekkingen tussen Rabat en Tel Aviv zijn enkele van de twistpunten tussen de twee buurlanden.
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?