8 augustus 2019 - 15:40 - Sport
Khadijah Mellah, jonge moslima uit het Britse Peckham, heeft begin deze maand voor opzien gebaard door de Magniola Cup te winnen.
De 18-jarige amazone is de allereerste vrouw die met een hoofddoek aan de competitie in het Britse Goodwood deelneemt.
Khadijah was de jongste van de twaalf jockeys die aan de Magniola cup deelnamen. Ze begon 7 jaar geleden te rijden bij de Ebony Horse Club in Brixton nadat haar moeder een folder van de club in de moskee had gevonden.
In een interview met de Guardian vertelde Khadijah dat ze slechts twee maanden geleden voor de competitie was beginnen trainen. Dat deed ze bij de British racing school in Newmarket.
Ze won de titel met het paard Haverland "een ongelooflijk dier" waarvan Khadija "zielsveel houdt". Khadija heeft net haar eindexamen behaald en wil werktuigbouwkunde aan de universiteit gaan studeren. Ook wil ze een licentie van amateurjockey aanvragen.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko