Zoeken

Khadija Mellah wint paardrijwedstrijd Magnolia Cup met hoofddoek op

8 augustus 2019 - 15:40 - Sport

Geschreven door Laila A.

Khadijah Mellah, jonge moslima uit het Britse Peckham, heeft begin deze maand voor opzien gebaard door de Magniola Cup te winnen.

De 18-jarige amazone is de allereerste vrouw die met een hoofddoek aan de competitie in het Britse Goodwood deelneemt.

Khadijah was de jongste van de twaalf jockeys die aan de Magniola cup deelnamen. Ze begon 7 jaar geleden te rijden bij de Ebony Horse Club in Brixton nadat haar moeder een folder van de club in de moskee had gevonden.

In een interview met de Guardian vertelde Khadijah dat ze slechts twee maanden geleden voor de competitie was beginnen trainen. Dat deed ze bij de British racing school in Newmarket.

Ze won de titel met het paard Haverland "een ongelooflijk dier" waarvan Khadija "zielsveel houdt". Khadija heeft net haar eindexamen behaald en wil werktuigbouwkunde aan de universiteit gaan studeren. Ook wil ze een licentie van amateurjockey aanvragen.

Lees meer

Everton wil Hakim Ziyech, koste wat het kost...

Everton heeft een "super-manager" aangeworven om Hakim Ziyech te overtuigen Ajax te verlaten voor de de Engelse club.

Nike ontwerpt hijab voor NBA basketbalteam

Het NBA basketbalteam Toronto Raptors heeft besloten om met Nike samen te werken aan het ontwerp van een hijab voor moslima’s.

Moslima overlijdt nadat hoofddoek in mixer verstrikt raakt

Een 58-jarige moslima is zondag in het Franse Saint-Etienne omgekomen nadat haar hoofddoek in een keukenrobot verstrikt raakte.

WK boksen: Khadija El Mardi haalt medaille voor Marokko binnen (video)

Khadija El Mardi heeft op het Wereldkampioenschap Boksen voor vrouwen in Oelan-Oede in Rusland brons gewonnen in de klasse supermiddengewicht.

Marokkaanse biedt gratis onderdak aan kankerpatiënten (video)

Khadija El Qorti is een uitzonderlijke vrouw die haar leven wijdt aan vrouwen met kanker in Marokko.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team