21 juli 2019 - 20:45 - Sport
Phoenix, 19-jarige worstelaarster, is een echte ster in Maleisië. Met haar hoofddoek en haar kleine lichaamsbouw aarzelt ze niet om mannen uit te dagen.
Nor Diana, zoals ze ook wordt genoemd, is een praktiserende moslima en een atypische figuur in haar discipline. De jonge vrouw nam deel aan tientallen worstelgevechten van het Malaysia pro wrestling (MyPW) kampioenschap in haar land.
"Eerst was het moeilijk.", vertelt ze. "Ik hoorde zoveel mensen zeggen dat ik niet mocht worstelen omdat ik een moslima ben en een hoofddoek draag.". Het weerhield Nor Diana echter niet om haar passie achterna te gaan. Ze is kampioene van Maleisië geworden naar haar overwinning op vier mannelijke tegenstanders.
Voor haar coach, Ayez Shaukat Fonseka, heeft "Nor Diana een taboe verbroken" en "aan alle vrouwen aangetoond dat als zij het kan doen, ze het ook kunnen".
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko