17 september 2019 - 19:10 - Sport
Het NBA basketbalteam Toronto Raptors heeft besloten om met Nike samen te werken aan het ontwerp van een hijab voor moslima’s.
De club maakte de informatie bekend in een video op sociale media. Nike ontwierp in 2017 voor het eerst een sporthijab, maar het is de eerste keer dat een NBA-team een beroep doet op het merk voor een hoofddoek.
Jerry Ferguson, marketingdirecteur bij de Toronto Raptors, stelt dat het idee van de moslima basketbalclub Hijabiballers komt. De club is in Toronto gevestigd. De Raptors hopen dat de nieuwe hijab basketbal toegankelijker zal maken voor moslima’s.
Radio Canada bericht dat de Hijabiballers ook meewerken aan het ontwerp van de hoofddoek. Meerdere speelsters van de club verschijnen in het promotiefilmpje en hebben berichten over de samenwerking met Nike en de Toronto Raptors op hun sociale media accounts gedeeld.
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Lamine Yamal is Marokkaan!
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Ihattaren veroordeeld voor mishandeling ex-vriendin
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Youssef En-Nesyri ontvangt droombod uit Saoedi-Arabië