26 februari 2025 - 18:00 - Cultuur
Kawtar Ehlalouch, bekend van het MNM-programma Club Kawtar, gaat in het tweede seizoen van de VRT MAX-reeks ’Challas en de kost’ op reis naar Marokko met zes Vlaamse jongeren met Marokkaanse roots. De reis is een zoektocht naar hun afkomst en identiteit, een thema dat Kawtar Ehlalouch zelf ook heeft doorleefd.
De jongeren worstelen met vragen over hun identiteit en de impact van hun Marokkaanse roots op wie ze zijn. Kawtar Ehlalouch herkent deze vragen, want ook zij heeft een soortgelijke zoektocht achter de rug. "Ik heb mijn Marokkaanse afkomst heel lang gezien als iets wat me kon tegenhouden in het leven. (...) Ik zat op een hele witte school, dus ik was wel steeds ‘de andere’. Zowel op fysiek als cultureel vlak. En ik vond dat vreselijk. Ik wilde exact hetzelfde zijn als de rest," vertelt ze aan Het Nieuwsblad.
Lees ook: Pokimane in Marokko: tranen en terugkeer haar roots (video)
Tijdens haar studie in het hoger onderwijs begon Kawtar Ehlalouch haar afkomst te omarmen. Gesprekken met geïnteresseerde medestudenten hielpen haar om haar roots te zien als een verrijking in plaats van een last. "Na een tijdje begon ik te beseffen dat ik me 100 procent Marokkaans, maar ook 100 procent Vlaams voel. Dat kan perfect naast elkaar bestaan. Het is iets wat mijn ouders me hebben gegeven. Een cadeautje, zeg maar."
Lees ook: Acteur Yassine Ouaich onderzoekt Belgisch-Marokkaanse roots in podcast
Kawtar Ehlalouch hoopt dat de jongeren tijdens de reis naar Marokko meer inzicht krijgen in hun eigen identiteit. "oor dingen bij te leren over het land waar je vandaan komt, kan je ook jezelf beter leren kennen. In twaalf dagen zal je waarschijnlijk niet alles over jezelf ontdekken, maar je kan in die tijd wel meer accepteren wie je bent. Dat is al een enorme stap."
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses