Zoeken

Voormalige journalist Al Aoula blijft in de gevangenis

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Mustapha Labied blijft in de gevangenis. De rechter heeft een aanvraag tot voorwaardelijke vrijlating van de voormalige journalist van televisiezender Al Aoula geweigerd.

Hazim Jilali, voormalige directeur van het nationaal ziekteverzekeringsagentschap ANAM, die in dezelfde zaak wordt verdacht, blijft eveneens in de gevangenis.

De rechtbank van Rabat heeft dinsdag de voorwaardelijke vrijlatingsaanvragen van beide mannen geweigerd. Dat meldt persagentschap MAP.

Labied en Jilali worden van corruptie verdacht. Ze werden op 12 juni gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. Ze zouden samen 400.000 dirham aan een zakenvrouw hebben gevraagd om haar een aanbesteding toe te kennen. De twee werden op heterdaad betrapt toen ze van het slachtoffer een cheque kregen.

Lees meer

In Al Hoceima veroordeelde journalist in hongerstaking

Hamid El Mahdaoui, journalist en hoofdredacteur van de website Badil.info, is enkele uren na zijn veroordeling tot een strengere straf in beroep in hongerstaking gegaan.

Proces Hirak-activisten wederom uitgesteld

Het Hof van Beroep in Casablanca heeft dinsdag het proces van 21 Hirak activisten, waarvan een deel al weken in hongerstaking is, wederom uitgesteld.

Gevaarlijke gevangene doodgeschoten in gevangenis Meknes

In de Toulal 2 gevangenis in Meknes is een gevaarlijke gevangene door bewakers doodgeschoten. Een bewaker raakte ernstig gewond en overleed enkele uren later.

Amazigh dichteres Malika Mezzane in de gevangenis

Malika Mezzane zal worden vervolgd voor haar uitspraken op Facebook. De Amazigh dichteres verklaarde in een filmpje alle Arabieren te willen slachten.

Voormalige presentator Al Aoula cel in voor corruptie

Nieuwe corruptiezaak in Marokko! Een voormalige presentator van de publieke televisiezender Al Aoula en een voormalige verantwoordelijke van het nationaal...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team