Zoeken

Italië: Marokkaan zet politiekantoor in brand, twee doden

23 mei 2019 - 11:20 - Wereld

Geschreven door Fouad Badel

Een 84-jarige vrouw en haar 74-jarige verzorgster zijn bij de ontploffing van een appartement in het noord-Italiaanse Mirandola om het leven gekomen. Een brand die door een jonge Marokkaan in een aangrenzend politiekantoor werd aangestoken, veroorzaakte de explosie.

Bij de ontploffing raakten ook twee mensen ernstig gewond en werden zestien slachtoffers met ademhalingsproblemen naar het ziekenhuis afgevoerd.

Volgens Ansa werd de jonge dader gearresteerd. De Italiaanse minister van Buitenlandse zaken bevestigde het incident op Twitter en maakte van de gelegenheid gebruik om opnieuw zijn anti-immigratie standpunt te uiten.

"Vergeet de opening van de havens. Een einde maken aan de illegale immigratie in Europa en in Italië is een morele verplichting. Ze moeten allemaal terug naar huis.", schreef Mateo Salvini, tevens leider van de extreem-rechtse partij Lega.

Lees meer

Italië zet "gevaarlijke" Marokkaan land uit

Een 32-jarige Marokkaan is door de Italiaanse autoriteiten het land uitgezet vanwege zijn banden met de terroristische organisatie Daesh.

Marokkaanse bij slachtoffers criminele brand in Parijs

Een 23-jarige Marokkaanse vrouw is in de nacht van maandag op dinsdag bij een brand in een pand in Parijs omgekomen. De brand werd aangestoken.

Marokkaan in Italië gijzelt zwangere vrouw

Een man van Marokkaanse afkomst is zaterdag in Italië door de politie gearresteerd voor het gijzelen van zijn hoogzwangere vrouw in een ziekenhuis.

Jonge Marokkaanse held krijgt mooie beloning in Italië

Adam El Hamami, een jonge Marokkaan in Italië, heeft de Italiaanse nationaliteit gekregen na een heldendaad te hebben verricht.

Italië: 5500 euro boete voor redden migrant

De Italiaanse regering wil een wet laten stemmen om NGO’s die migranten in de Middellandse zee redden te straffen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team