Marokko: bijna 4000 arrestaties in 24 uur
Ondanks de vele oproepen om de coronamaatregelen te respecteren blijven duizenden Marokkanen de noodtoestand schenden. Dat leidde tot de arrestatie van 3795 mensen in 24 uur tijd.
- Marokko
Tien Marokkanen zijn afgelopen zaterdag in Italië gearresteerd na een gezamenlijk gebed te hebben georganiseerd in het islamitisch centrum van Calabria, in het zuiden van het land.
Volgens plaatselijke media kregen negen mensen een forfaitaire boete terwijl de tiende verdachte in bewaring werd gesteld omdat hij eerder al de noodtoestand had geschonden.
Alle tien Marokkanen werden aangeklaagd voor het overtreden van de noodtoestand, oproep tot samenkomsten en het in gevaar brengen van anderen.
Sinds de uitbraak van het coronavirus in het Chinese Wuhan eind 2019, kwamen ruim 75.000 mensen in Europa om het leven aan de gevolgen daarvan. Spanje en Italië zijn de meest geraakte landen in Europa.
Lees meer
Ondanks de vele oproepen om de coronamaatregelen te respecteren blijven duizenden Marokkanen de noodtoestand schenden. Dat leidde tot de arrestatie van 3795 mensen in 24 uur tijd.
Een groep mannen heeft in de kleine stad Jemaa Shaim, in de regio van Safi, de veiligheidsdiensten verrast door de ingang van een gesloten moskee te forceren en het gebouw...
De resultaten van een onderzoek naar het standpunt van de Marokkanen over de sanitaire noodtoestand, werden eerder deze week vrijgegeven.
Royal Air Maroc heeft donderdag een allereerste repatriëringsvlucht naar Italië georganiseerd sinds de sluiting van de grenzen en het luchtruim in Marokko.
Sinds het begin van de coronavirus epidemie in Marokko werden 450 mensen gearresteerd voor het overtreden van de noodtoestand.