11 november 2011 - 17:00 - Wereld
Achthonderd Marokkaanse migranten, al jaren geblokkeerd in Israël, hebben in 2010 de burgerschap aangevraagd bij het Israëlische ministerie van Binnenlandse Zaken.
De migranten, aangekomen in Israël met arbeidscontracten midden jaren ’90, toen de Joodse staat een verbindingskantoor in Rabat had (gesloten na de tweede Intifada in 2000), eisen het recht op burgerschap, meldt Al Massae.
Deze naturalisatieverzoeken betreffen voornamelijk kinderen van Marokkaanse migranten die al jaren illegaal in Israël verblijven.
Ondanks de sluiting in oktober 2000 van het Israëlisch verbindingskantoor in Rabat, zijn de betrekkingen tussen Marokko en de Joodse staat nooit echt afgebroken. De samenwerking tussen de twee landen wordt gewoon discreet gehouden.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen