Zoeken

Marokko, vierde klant van Israël

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Ondanks de daling in het handelsverkeer tussen Marokko en Israël, is Marokko de vierde belangrijkste Arabische klant van Israëlische goederen na Jordanië, Egypte en Libanon.

Marokko heeft voor 12,3 miljoen dollar Israëlische producten geïmporteerd tot november 2010, tegen 15,8 miljoen dollar tijdens dezelfde periode in 2009.

Ook de uitvoer van Marokko naar de Joodse staat stijgt met 4,4 miljoen dollar producten in 2010, tegen 2,9 miljoen in 2009. Marokko verkoopt vooral landbouwproducten (tomaat zaden, aardappelen en insecticiden) en landbouwmachines aan Israël.

Nochtans zou Marokko niets moeten importeren uit Israël volgens een boycotbesluit van de Arabische landen op Israëlische producten, genomen door de Arabische Liga in 1961.

Lees meer

Israël trekt honderden Marokkaanse toeristen aan

Volgens cijfers van het Israëlische Bureau voor de Statistiek, hebben ruim 1900 Marokkanen sinds het begin van het jaar Israël bezocht.

Marokko/Verenigde Staten : $ 2,6 miljard handel

Het volume van de handel tussen Marokko en de Verenigde Staten bereikte meer dan $ 2,6 miljard in 2010, liet het Amerikaanse ministerie van Handel vrijdag weten.

Marokko koopt oorlogsapparatuur van Israël

Marokko heeft volgens een rapport van het Britse Ministerie van Handel, Innovatie en Vaardigheden, elektronische oorlogssystemen gekocht van Israël.

Marokkanen sturen 50 miljard dirham naar hun geboorteland in 2010

De geldtransfers van Marokkanen die in het buitenland wonen hebben in november 49,66 miljard dirham bereikt, tegen 46,5 miljard tijdens dezelfde periode in 2009, wat gelijk is...

Wereldbank : 342 miljoen dollar voor Marokko

De Wereldbank heeft vorige dinsdag besloten twee leningen te verstrekken aan Marokko, voor een waarde van 342 miljoen dollar.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team