10 juni 2022 - 11:40 - Wereld
Ayatollah Ali Khamenei, de hoogste leider van Iran, heeft kritiek geuit over de normalisering van de betrekkingen tussen een aantal Arabische landen, waaronder Marokko, en Israël. Hij is van mening dat de band met Israël de landen zal schaden.
Tijdens een bijeenkomst met organisatoren van de hadj-bedevaart in zijn land, reageerde Khamenei op het herstel van de betrekkingen van het koninkrijk en Israël. Hij zei dat de overeenkomst het koninkrijk geen enkel voordeel zal opleveren en benadrukte dat Arabische naties het ook niet eens zijn met het feit dat hun regeringen de akkoorden hebben ondertekend en handen schudden met het Israëlische regime.
Lees ook: Marokko en Iran in religieuze concurrentie in West-Afrika
Volgens hem zijn de overeenkomsten het resultaat van voortdurende druk van de Verenigde Staten op de regeringen. "Arabische en niet-Arabische regeringen die, tegen de wil van hun volk in maar in akkoord met de Verenigde Staten, de betrekkingen met het zionistische regime hebben genormaliseerd, moeten weten dat zij niets zullen winnen behalve te worden uitgebuit door het zionistische regime," zei hij.
Lees ook: Marokko heeft volgens Iran "de islam en Palestina" verraden
Marokko, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Sudan hebben hun betrekkingen met Israël genormaliseerd in het kader van overeenkomsten die in 2020 onder auspiciën van de Verenigde Staten tot stand zijn gekomen. Dit besluit heeft in de islamitische wereld tot veel verontwaardiging geleid. Naast deze landen heeft ook Saoedi-Arabië, dat nog geen overeenkomst heeft gesloten, steeds nauwere banden met Israël, zo wordt opgemerkt.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval