16 december 2020 - 13:00 - Wereld
Ook Iran heeft een officiële reactie gegeven op de normalisatie van de betrekkingen tussen Israël en Marokko. Het land noemt het besluit "een verraad van de islam en de Palestijnse zaak".
Afgelopen vrijdag liet de diplomatieke adviseur van de Iraanse Opperste Leider, Akbar Vélayati, niet alleen weten dat Iran het besluit afkeurt, maar ook dat het geen publiek geheim is dat Marokko voor de normalisatie al goede banden onderhield met Israël.
"Wat nieuw is aan deze aankondiging is de overeenkomst die is gesloten tussen Amerika, Marokko en het Zionistische regime, waardoor de soevereiniteit van Marokko over de Westelijke Sahara in ruil wordt erkend door de Verenigde Staten.", staat in een persbericht van de Iraanse autoriteiten.
"Hiermee heeft Marokko de islam en de Palestijnse zaak verraden. Het is een dolksteek in de harten van de Palestijnen en een verkoop van de eer van moslims aan de internationale zionisten", aldus het persbericht.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens