Zoeken

Imams uit heel de wereld in Marokko opgeleid

27 april 2019 - 19:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Het Mohammed VI instituut voor de opleiding van imams verwelkomt elk jaar een honderdtal vrouwen en mannen voor een driejarige opleiding over de beoefening van de gematigde Islam.

Het instituut werd in 2015 door Koning Mohammed VI opgericht en wordt door het ministerie van Habous en Islamitische zaken bestuurd. Ruim 1300 mensen uit Mali, Senegal, Nigeria, Guinee, Gambia en Tsjaad, maar ook uit verschillende Europese landen, worden er gevormd.

Alle studenten hebben een universitair diploma en volgen er lessen over de Islam, de geschiedenis van religies, seksuele voorlichting en geestelijke gezondheid. Ze worden gratis gelogeerd en hebben recht op vliegtuigtickets en een ziekteverzekering, alsook een maandelijkse studiebeurs van 2000 dirham.

"We laten hen zien dat de democratie en mensenrechten tot de waarden van de islamitische religie behoren", aldus de directeur van het instituut, Abdessalam Lazaar.

Lees meer

Couscous op weg naar Unesco

De Unesco zal in december besluiten of de Noord-Afrikaanse couscous wordt opgenomen in de lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid.

Marokko: imams geschorst voor politieke propaganda

Ahmed Toufiq, Marokkaanse minister van Habous en Islamitische zaken, heeft de schorsing van meerdere imams gerechtvaardigd na een vraag in het parlement.

Moslimexecutieve België rechtvaardigt komst Marokkaanse imams

Marokko heeft zoals elk jaar voor de Ramadan honderden imams en morchidates de wereld in om de moslims te begeleiden tijdens de Ramadan. In België was daar enige kritiek op.

Begint Ramadan op maandag of dinsdag in Marokko?

Terwijl de meeste Arabische, maar ook Europese landen, al de begindatum van de Ramadan kennen, wacht Marokko nog op het besluit van het ministerie van Habous en Islamitische zaken.

Marokko stuurt imams naar Europa om "Marokkaanse islam" te verspreiden

Zoals elk jaar zal Marokko ook dit jaar honderden imams en morshidates naar het buitenland sturen om moslims tijdens de Ramadan te begeleiden. Ook naar Nederland en België.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team