22 januari 2022 - 09:40 - Wereld
De Amsterdammer Iliass K. is woensdag veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf, voor het aansturen van drie moorden in 2014, waaronder een vergismoord in Amsterdam.
De rechtbank acht het bewezen dat de 34-jarige Iliass K. de opdracht heeft gegeven voor de moord op Alex Gillis in Zaandam in februari 2014, de liquidatie van Massod Amin Hosseini in Osdorp in september 2014 en de vergismoord op Stefan Eggermont. Hij werd woensdag veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het aansturen van de drie moorden en voor zijn betrokkenheid bij het plannen van een vierde moord, schrijft NRC.
Lees ook: Zware celstraf voor besturen vluchtauto liquidatie Rachid Kotar in Amstelveen
Volgens de rechtbank Noord-Holland was het optreden van de 34-jarige Amsterdammer "nietsontziend en gewetenloos" en was hij "een spil" in de professionele criminele liquidatie-organisatie, met een "essentiële en onmisbare" rol. Uit door justitie gekraakte PGP-berichten blijkt hij ook de schakel te zijn geweest tussen opdrachtgevers en uitvoerders van de moordaanslagen.
Lees ook: Noureddine H. in Spanje aangehouden voor vergismoord in Amsterdam
Uit de gekraakte berichten blijkt ook dat medeverdachte Khalid J. eveneens een leidinggevende rol had in de bende. Tegen hem werd een gevangenisstraf uitgesproken van 8 jaar. Zeven medeverdachten werden woensdag veroordeeld tot celstraffen van 15 maanden tot ruim 24 jaar cel. Eén verdachte werd vrijgesproken.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval