Het is zover : Ikea Marokko eindelijk open ! (video)
Na maanden uitstel en politieke spanningen tussen Marokko en Zweden, heeft meubelgigant Ikea vandaag eindelijk zijn deuren in Casablanca geopend.
- Marokko
De nieuwe Ikea winkel in Zenata, regio Casablanca, gaat eind dit jaar open. De meubelgigant verwacht in het eerste jaar 1,3 miljoen bezoekers.
L’Economiste vernam van Tony Bibaoui, Ikea projectleider in Marokko, dat de groep 1,3 miljoen bezoekers verwachte en dat de keuze van Zenata niet toevallig was.
Volgens Bibaoui is het een strategische locatie voor mensen uit Casablanca, maar ook uit Rabat. Ikea schat op 80% het aantal bezoekers uit de metropool en 20% uit de hoofdstad.
De nieuwe winkel wordt gebouwd op 26.000 m2 en zal 450 miljoen dirham kosten. De bouw wordt co-gefinancierd door Ikea en Marjane. De Marokkaanse supermarktketen gaat naast Ikea een winkel openen.
De Marokkaanse vestiging van de Zweedse meubelgigant brengt 400 directe 1000 indirecte banen met zich mee.
Lees meer
Na maanden uitstel en politieke spanningen tussen Marokko en Zweden, heeft meubelgigant Ikea vandaag eindelijk zijn deuren in Casablanca geopend.
Zweedse woonwinkelgigant Ikea plant de opening van een eerste winkel in Marokko voor eind dit jaar. De opening was eerder voor 2015 aangekondigd.
Ikea heeft het officieel bevestigd. De Zweedse woonwinkelgigant gaat zijn eerste Marokkaanse winkel in Zenata, regio Casablanca, openen.
Ondanks de boycotoproepen wordt de opening van Ikea in Casablanca met ongeduld verwacht in Marokko. Aan dit lange wachten komt nog voor het einde van het jaar een einde.
Ikea heeft eindelijk toestemming gekregen om in Marokko te openen. De missende vergunningen werden donderdag door de autoriteiten aan de Zweedse meubelgigant overhandigd.