26 november 2020 - 13:00 - Marokko
De voormalig Marokkaanse Koning Hassan II stierf 22 jaar geleden aan een hartaanval. Ditmaal valt de herdenking op 25 november volgens de islamitische jaartelling.
Op 23 juli 1999 stierf de Koning op 70-jarig leeftijd. Hij heeft 38 jaar over het koninkrijk geregeerd. Wijlen Koning Hassan II heeft tijdens zijn regeerperiode twee staatsgrepen overleefd. De aanslagen werden door vertrouwelingen van de monarch gepleegd, namelijk generaal Mohamed Medbouh en generaal Mohamed Oufkir. Na de mislukte aanslagen regeerde de Koning met een ijzeren vuist over het land.
Hassan II nam het initiatief voor de Groene Mars tegen de Spaanse kolonisator. Hierna annexeerde hij voor een deel de Sahara. Hij bracht in sommige delen van het land (economische) hervormingen aan.
Na zijn dood volgde zijn zoon, Koning Mohammed VI, hem op. Woensdag bezochten Mohammed VI en zijn broer, Prins Moulay Rachid, het graf van wijlen Koning Hassan 2. Dat bericht persagentschap MAP.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor