Marokkaanse douane onderschept 16 ton drugs in haven Casablanca
De douanedienst van de haven van Casablanca heeft vrijdag ruim 16 ton drugs ontdekt in een containervrachtwagen. De waarde van de drug word op 166 miljoen dirham geschat.
23 juni 2014 - 11:31 - België
De douane en de politie hebben eerder deze week tijdens een gezamenlijke operatie, 428 kilo drugs onderschept in de Noord-Marokkaanse haven van Al Hoceima.
Volgens een douanebron was de drug zorgvuldig verborgen in het dashboard, het dak en de vloer van een auto op weg naar de Spaanse stad Motril.
De drug, waarvan de waarde wordt geschat op 4,2 miljoen dirham, was verdeeld in 1156 pakjes.
De bestuurder van de auto, een Belgische Marokkaan, werd op bevel van het parket in voorlopige hechtenis genomen. De politie in Al Hoceima werd met het onderzoek belast.
Lees meer
De douanedienst van de haven van Casablanca heeft vrijdag ruim 16 ton drugs ontdekt in een containervrachtwagen. De waarde van de drug word op 166 miljoen dirham geschat.
De Marokkaanse politie heeft eerder deze week een vrachtwagen met 1,350 ton drugs onderschept in de haven Tanger Med.
De Marokkaanse politie heeft ruim twee ton drugs in beslag genomen op de weg tussen Tetouan en Al Hoceima in het noorden van Marokko.
In de haven van Tanger Med werd afgelopen weekend ruim drie ton cannabishars onderschept. Dat meldt de nationale veiligheidsdienst DGSN.
De Marokkaanse politie heeft zondag in een auto in de haven van Al Hoceima, bijna 40 kilo cannabis gevonden.
De politie heeft bij de grensovergang Bab Sebta een Belgische Marokkaan gearresteerd met 49 kilo drugs in zijn auto.
Bij de grensovergang van Sebta heeft de Marokkaanse douane 121 kilo drugs onderschept. Een Spaanse man werd gearresteerd.
De politie heeft woensdagavond in Errachidia 500 kilo drugs in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens de arrestatie van een gezochte drugssmokkelaar.
De Marokkaanse douane heeft begin deze week in Tetouan 780 kilo cannabis onderschept. De drugs was in 24 pakken verpakt en werd in een bedrijfsvoertuig ontdekt.
Zestig sabels en ruim 120 sabelhoezen werden een tiental dagen geleden door de Marokkaanse douane in de haven van Nador onderschept.