25 februari 2025 - 14:40 - Marokko
Marokko heeft twee handlangers van de beruchte drugsbaron Mohamed Amra gearresteerd in Marrakech. Het gaat om Alan Gomes en Albinou Dasylva, die beide op de internationale opsporingslijst van Interpol stonden.
De arrestaties vonden zondag plaats, nadat Interpol een zogeheten ’red notice’ had uitgevaardigd. Gomes en Dasylva worden verdacht van betrokkenheid bij de spectaculaire ontsnapping van Amra op 14 mei 2024, waarbij twee cipiers om het leven kwamen. Amra zelf werd zaterdag al opgepakt in Roemenië, na een negen maanden durende klopjacht. Hij is een veelpleger en is al 13 keer veroordeeld.
Lees ook: Drugsgeweld in Brussel: "Pak drugsbazen in Marokko aan"
De twee arrestanten zijn belangrijke spelers in het criminele netwerk van de drugsbaron. Ze worden beschuldigd van het voorbereiden en uitvoeren van de ontsnapping, en het helpen onderduiken van Mohamed Amra.
Lees ook: Dubai zet zoon Ridouan Taghi uit naar Marokko
De Marokkaanse autoriteiten werken nauw samen met hun Franse collega’s in deze zaak. De arrestatie van Gomes en Dasylva is een belangrijke stap in het oprollen van het criminele netwerk rond Amra.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt