10 mei 2012 - 07:12 - Marokko
De Marokkaanse tv-zenders Al Aoula en 2M hebben de scènes verwijderd waarbij hooggeplaatsten de hand kussen van kroonprins Moulay Hassan, bij de opening van de 3e "Moulay El Hassan fietschallenge" op maandag.
Al Aoula heeft in zijn reportage alle beelden weggelaten waarin prins Moulay Hassan door officieren wordt begroet met een handkus.
2M heeft zelfs gekozen de scenes niet te filmen van de welkomstceremonie waarbij de kroonprins wordt gehandkust. 2M heeft enkel de beelden uitgezonden van Moulay Hassan die uit zijn auto stapt, de scenes waarin hij door het volk wordt begroet en wanneer hij met een witte vlag zwaait om de startsein te geven van de wielerwedstrijd.
De beelden van Marokkaanse verantwoordelijken die de hand kusten van de toen 8-jarige kroonprins, bij de inhuldiging in januari van de nieuwe dierentuin van Rabat, had in Marokko veel kritiek opgeleverd.
In april 2011 had Al Ousboue melding gedaan van de afschaffing van de handkus, een beslissing dat zou zijn genomen door Mohammed VI. De krant citeerde toen leden van het koninklijk kabinet, volgens wie sommige tradities onnodig waren en niets te doen hadden met de koninklijke protocol.
Lees meer
Kroonprins Moulay Hassan viert woensdag 8 mei zijn 10e verjaardag. Oudste zoon van koning Mohammed VI en prinses Lalla Salma, studeert Moulay Hassan aan de Royal College in...
Kroonprins Moulay Hassan viert vandaag, dinsdag 8 mei 2012, zijn negende verjaardag. Moulay Hassan is de oudste zoon van koning Mohammed VI en zijn vrouw Lalla Salma.
Prins Moulay Rachid heeft op woensdag 20 juni zijn 42e verjaardag gevierd. Eeuwige vrijgezel, is hij één van de meest begeerde prinsen in de wereld.
Kroonprins Moulay Hassan heeft zondag in Rabat, de finale van de 4e Moulay Hassan internationale basketbaltornooi voorgezeten.
Prinses Lalla Salma, de vrouw van koning Mohammed VI heeft donderdag haar 34e verjaardag gevierd, twee dagen na de 9e verjaardag van haar zoon, kroonprins Moulay Hassan.
Moulay Hassan is de Marokkaanse kroonprins geboren op 8 mei 2003. Hij is de zoon van Koning Mohammed VI en prinses Lalla Salma.
Moulay Rachid is een Marokkaanse prins geboren op 20 juni 1970 in Rabat. Hij is de jongste zoon van Koning Hassan II en Lalla Latifa, en broer van Koning Mohammed VI.
Kroonprins Moulay Hassan, de zoon van Koning Mohammed VI en Lalla Salma, heeft maandag in Rabat het Nationaal Paard-instituut geopend.
De oude Moulay Al Hassan brug die Rabat en Salé verbond sinds de inhuldiging ervan in 1957 door wijlen koning Mohammed V, zal in de komende weken worden afgebroken.
Prins Moulay Hicham, neef van koning Mohammed VI, gaat een klacht indienen tegen Abdelhadi Khairat, USFP-Kamerlid en directeur van de krant Al Itihad Al Ichtiraki, die hem ervan...