16 december 2023 - 18:00 - Marokko
Naar aanleiding van berichten op sociale media hebben de Marokkaanse autoriteiten hun aanwezigheid rond de grenspost van Sebta en de omliggende kustgebieden versterkt.
Deze maatregelen zijn een reactie op oproepen tot massale migratie van minderjarigen en jongeren tijdens de jaarwisseling, voornamelijk vanuit het binnenland en de zuidelijke provincies. Deze oproepen werden verspreid via Facebook en WhatsApp, waarbij werd aangespoord tot migratie naar Sebta.
Lees ook: Colombiaan probeert illegaal Marokko binnen te komen via Ceuta
In de afgelopen drie jaar hebben de steden Tetouan, M’diq, Fnideq en Martil hun veiligheidsmaatregelen aangescherpt, inclusief verhoogde monitoring van communicatie, met name op WhatsApp. Deze aanpak is gericht op het voorkomen van massale pogingen om de enclave binnen te komen eind december, vergelijkbaar met de gebeurtenissen tijdens de jaarwisseling van 2021/2022. De feestdagen gaan dus gepaard met specifieke veiligheidsmaatregelen om illegale migratie tegen te gaan.
Daarnaast patrouilleren veiligheidstroepen langs verschillende wegen en zijn er wegversperringen opgezet. Deze maatregelen worden gecoördineerd met lokale autoriteiten, hulptroepen en veiligheidsdiensten om mogelijke infiltratiepogingen te voorkomen en verdachte bewegingen en samenkomsten nauwlettend in de gaten te houden.
Lees ook: Marokko versterkt politieaanwezigheid aan grens met Ceuta
Ter herinnering: op de avond van 31 december 2021 stroomden grote groepen jongeren toe richting de stad Sebta, met het doel illegaal de enclave binnen te komen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht