Zoeken

Grens Melilla: Marokkaanse politie gebruikt traangas, twee migranten dood

26 september 2017 - 20:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Twee migranten uit Burkina Faso zijn in de nacht van zaterdag in Bni Nssar omgekomen tijdens een poging om Melilla binnen te komen.

Volgens El Faro de Melilla probeerden de slachtoffers via een tunnel in Bni Nssar naar de enclave te gaan. De politie maakte gebruik van traangas om hen tegen te houden. De twee mannen kwamen om door verstikking.

Vier andere migranten uit Burkina Faso werden naar het ziekenhuis afgevoerd met verstikkingsverschijnselen. Alle vier vertelden aan de media dat meerdere mensen hen hadden gezegd dat ze op die manier gemakkelijk Melilla binnen zouden komen. Eenmaal in de tunnel bleek echter dat er geen uitgang was.

De families van de slachtoffers werden op de hoogte gebracht van hun overlijden. Meerdere migranten zijn volgens Spaanse media minderjarig.

Lees meer

Vijftigtal migranten forceren grens Melilla

Een vijftigtal migranten die in Marokko verbleven zijn afgelopen vrijdag Melilla binnengekomen door de grensovergang te forceren.

Auto ramt Spaanse grenspost in Melilla (video)

Voor de tweede keer in korte tijd is zaterdag een auto met migranten op Spaanse agenten bij de grenspost tussen Marokko en Melilla ingereden.

Melilla: Marokkanen opgepakt voor mensensmokkel

De Spaanse Guardia Civil heeft donderdag in Melilla een mensensmokkel-netwerk opgerold. Drie Marokkanen werden gearresteerd.

300 Afrikaanse migranten bestormen grensovergang Sebta (video)

Ruim 300 migranten uit sub-Sahara Afrika hebben dinsdagochtend geprobeerd de Spaanse exclave Sebta binnen te komen. Ze slaagden daar echter niet in.

Marokkaanse politie voorkomt bestorming grens Sebta door 1000 migranten

Een duizendtal migranten probeerden afgelopen vrijdag gezamenlijk de grensovergang naar de Spaanse enclave Sebta te bestormen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team