Duizenden Afrikaanse migranten Marokko uitgezet
Ruim 6400 Afrikaanse migranten werden sinds het begin van het jaar Marokko uitgezet. Dat blijkt uit een rapport van de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten AMDH.
9 juli 2013 - 16:41 - Marokko
Ruim 20.000 Marokkaanse vrouwen, veelal minderjarige meisjes, werken in de Arabische landen als prostituees. Dat schrijft de Marokkaanse Liga voor Burgerschap en Mensenrechten (LMCDDH).
Het rapport dat we van Driss Sedraoui, voorzitter van de LMCDDH, toegestuurd kregen schets een alarmerend beeld van de mensenhandel in Marokko.
Zo blijkt dat het land is uitgegroeid tot een hub voor prostitutie en dat 70% van de Marokkaanse vrouwen die in de Golflanden gaan wonen in de prostitutie belanden. Een grote meerderheid valt in handen van prostitutienetwerken.
Marokkaanse vrouwen zijn sinds de vroege jaren ’70 erg populair in de Golflanden. Door de burgeroorlog in Libanon gingen prostitutieklanten uit het Midden Oosten op zoek naar meisjes in Marokko.
Destijds hadden Marokkanen het over de "sa3oud" en hun oliedollars. Ouders prostitueerden hun kinderen en prostitutienetwerken bloeiden op door minderjarige meisje aan Arabische klanten aan te bieden. Tot op heden blijven Marokkaanse vrouwen als prostituees beschouwd in de Golflanden.
Midden jaren 2000 kwam de helft van de toeristen die Marokko bezocht, uit het Midden-Oosten. Het merendeel begeeft zich in Marokko voor sekstoerisme.
Lees meer
Ruim 6400 Afrikaanse migranten werden sinds het begin van het jaar Marokko uitgezet. Dat blijkt uit een rapport van de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten AMDH.
Een vrouwelijke functionaris van het ministerie van Landbouw, is deze week in Rabat gearresteerd in verband met een prostitutiezaak.
Marokko is gezakt van de 54e naar de 57e plaats op 162 landen, op de vredesranglijst Global Peace Index.
Volgens een nieuw rapport van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken over de seksindustrie, worden duizenden Marokkaanse vrouwen in de wereld tot prostitutie gedwongen.
Een Marokkaanse politievrouw werd kortgeleden in Taza gearresteerd op verdenking van prostitutie. Ze wordt er ook van verdacht vertrouwelijke informatie te hebben gelekt.